Olvasnivaló: Hogyan írtam véletlenül egy könyvet?

2019.06.01

A holland írónő idén megjelent könyve egy kamaszlány története saját nézőpontjából, amit a lány papírra is vet a szomszéd írónő segítségével. A kamaszkor alapvető nehézségei mellett Katinkának anyukája hiányával is meg kell küzdenie. A könyvborító mind az olasz mind a török kiadás esetében kifejezőbb mert nem a pöttyös könyvek közé tartozik a regény, (persze a pöttyök egy ruhára utalnak, szomorkásan) fontos lenne kedvcsinálóbbnak lennie a magyar felsősök számára is. Mert mondanivaló, a regény szereplői is nagyon maiak.

Nem gondolom azt, hogy a nyáron tilos tanulni. Lehet egy kicsit gyakorolni, átismételni ezt-azt. De alapvetően pihenni kell, feltöltődni, és olvasni. Az olvasás szerepét nem lehet eléggé hangsúlyozni. És az is igaz, hogy evés közben jön meg az étvágy, szóval bele kell kezdeni, ha nem is akaródzik eleinte.