Tények a hatosztályos gimnáziumokról

2018.08.17

Először negyedik évfolyamon lehet gimnáziumba felvételizni. A második lehetőség hatodik évfolyamon van, majdnem kétszer több hatosztályos gimnázium van, mint nyolcosztályos. Az általános iskola nem javasolja a szülőknek a váltást. Ezt persze önös érdekek mondatják velük, nem szeretnék a jó képességű tanulókat elveszteni. Régebben jellemző volt, hogy kiürültek a hetedik évfolyamok. Mostanra azonban ez már nem mondható el, és az általános iskolának sincs oka a kétségbeesésre. A hatosztályos gimnáziumokba való bekerülés nagyon nehéz. Tulajdonképpen csak hibátlan, kimagasló teljesítménnyel lehet. Több igazán okos, színtiszta kitűnő gyermek vallott kudarcot hatodikban, és többségük már nyolcadikban szép eredménnyel felvételizett. Szülői vélemények támasztják alá, hogy bizony tényleg csak akkor érdemes minden követ megmozgatni a hatosztályos gimnáziumért, ha a diák meg tud felelni az elvárásoknak. Akkor tehát igazat lehet adni az általános iskoláknak, és jobb a gyereket békén hagyni, ha nem érett a feladathoz. Ha viszont képességei és motiváltsága miatt kilóg az osztályából, és nem jelent gondot és stresszt a felvételi megmérettetése számára, akkor érdemes próbát tenni, bár koncentrált felkészülés nélkül inkább csak tapasztalatszerzés lehet a cél.